Blíží se konec Řízkárny?

11096382_1041500469212686_4541000031861065084_n1

Na webu Řízkárny se Vladimír Krulec chlubí, že restaurace je v provozu nonstop. Není to pravda. Podle dostupných informací byl provoz Řízkárny od začátku roku opakovaně paralyzován. Tedy zastaven. Na základě oznámení tam policie často hledá výbušniny a blokuje prodej potravin, které nechává kontrolovat. Zákazníci znechuceně odcházejí a přestávají si obědnávat z babičinna rozvozu jídel.

Když restaurace stojí, tržby majitele klesají. Zákony ekonomiky jsou neúprosné. Tržby klesají dokonce i po tom, co je provoz obnoven. Historky o evakuacích, hasičích, pyrotechnicích, jedu a šacování se totiž šíří rychlostí blesku a odrazují potencionální zákazníky. Není moc lidí, kteří by chtěli obědvat v restauraci, kde je od jídla vyženou pyrotechnici. A obědnat si jídlo domů je možné z mnoha zdrojů. Tak proč si obědnávat z restaurace o které se šíří podezření, že má jed v jídle? Takovou otázku si jistě položil nejeden člověk, který se rozhoduje komu zaplatí za jídlo.

Ať už ta oznámení přicházejí odkudkoliv, je jasné, že pro Krulcův byznys představují bolestivou ránu. Není divu, že Krulec propadá zoufalství. Takovou dobu okrádal pracující o mzdy aby si nahrabal a teď se mu to vše rozpadá. Dostupné zdroje tvrdí, že od začátku tohoto roku proběhla evakuace Řízkárny 13 krát. Krulec si jistě klade otázku jak dlouho tohle může ustát. Je mu asi jasné, že každá další evakuace ho přibližuje ke krachu.

Zoufalý Krulec hledá způsoby jak z toho ven. Rozesílá ufňukané dopisy politické smetánce. Asi věří, že ho zachrání. Místo záchrany, ale přibývají další díry v jeho potápějící se lodi. Ke dnu ho přiblížila i poslankyně za ODS Jana Černochová. Tak moc si sliboval, že mu pomůže a ona místo toho odrazuje další potencionální zákazníky zveřejněním jeho dopisu. Tisíce dalších lidí teď ví, co je u večeře v Řízkárně může potkat. Mají celou řadu důvodu jít na jídlo jinam.

Krulec testuje i jiné marné pokusy o záchranu. Lže, překrucuje a zamlčuje. Opět však naráží na tvrdou realitu. Lidé totiž nejsou tak hloupí jak si myslí. Mnozí si dokážou najít dostupné infomace a pochopit souvislosti. Tvrzení, že v boji proti Řízkárně jde o pomstu za propuštěného kamaráda squatterů z Kliniky je stejně nesmyslné, jako tvrzení, že Řízkárna funguje nonstop.

Vladimír Krulec nevyplácí mzdy. Šikanuje lidi na pracovišti. Zastrašuje, ponižuje a vykořisťuje. Je součást kapitalistické třídy, která hromadí bohatství na úkor pracujících. To jsou skutečné důvody toho proč je Řízkána cílem nejrůznějších útoků. A to nejen ze strany SRB.

Vladimír Krulec a Jana Černochová_1Vladimír Krulec a Jana Černochová_2Vladimír Krulec a Jana Černochová_3Vladimír Krulec a Jana Černochová_4

Celý příspěvek Jany Černochové na Facebooku:

Odsuzujte stejně jako já násilí, ale ne pokrytecky a selektivně, prosím. Až se budete někteří dojímat nad chlapci a děvčaty, squattery z Kliniky, přečtěte si laskavě tohle a nedělejte z toho Křišťálovou noc a útok nácků proti migrantům, když, jak předpokládám, teprve začalo policejní vyšetřování! Tady už je jeden podnik tzv. Řízkárna více než rok terčem útoků, majitelům hoří auta, několikrát týdně se odehrává vyklizení celého komplexu, oznámení o jedech v jídle etc…..Za co? Propustili jednoho zaměstnance, kamaráda squatterů z Kliniky. Ale o tom, co dělá partička z Kliniky jiným se tady už pokrytecky nepíše, ani se za Řízkárnu nedemonstruje, nesbírají se peníze na náhradu škod. Může to být náhoda, nevím o tom víc, než sem dávám, ale v minulém týdnu se na poslance hromadně obrátil údajný zoufalý majitel Řízkárny, dávám to sem včetně mojí odpovědi s nabídkou na interpelaci na MV, zatím se zpátky neozval. Čtěte od konce.

Odpověď černochové:

Vážený pane Krulče,

události kolem Vašeho podniku a útoky, kterým čelíte, považuji jednoznačně za nezákonné projevy teroru a šikany, které nemají v demokratické společnosti co dělat. Považuji za hrubé pochybení policie, že není schopna ochránit majetek a zájmy člověka, který čelí takto nevídané vlně násilí a výtržností ze strany extrémistů. Jednoznačně platí, že ať je předmět původního sporu jakýkoliv a pravda na kterékoliv straně, nelze připustit, aby byly k řešení vzájemných konfliktů užity prostředky teroru. Od toho zde jsou soudy a i jiné rozhodčí orgány. V právním státě nelze brát “spravedlnost” do svých rukou takto podlým a neurvalým způsobem. V obraně vůči extrémistům máte mou podporu a pokud souhlasíte, jsem připravena interpelovat v této záležitosti ministra vnitra.

S pozdravem,

Mgr. Jana Černochová

3. 2. 2016 v 14:08, Vladimir Krulec <info@restaurace-rizkarna.cz>:

V Praze 2.2. 2016

Elektronickou poštou

Věc – Vyjádření – RESTAURACE ŘÍZKÁRNA – BOMBOVÉ ÚTOKY

Obracím se na vás žádostí o podporu v řešení častých ohlášení bombových útoků na naší společnost Restaurace Řízkárna s.r.o. Z naší strany již situace není udržitelná a nutí nás řešit celou věc cestou vlastní iniciativy.

Za minulý týden byl v naší restaurace ohlášen 4 x nástražný výbušný systém, tedy 4 x byl celý objekt, včetně hostelu a přilehlého sportoviště evakuován. V průběhu ledna byl ohlášen na policii zhruba 7 x bombový útok, 2 x nahlášení jedu v jídle. V průběhu roku 2015 – 5 x zapálení našich služebních vozidel a stovky dalších škodních událostí.

Na základě opatření po anonymních oznámení uložení bomby, odjíždí zahraniční turisté s přesvědčením, že ČR není bezpečno. Tenisový areál také často navštěvují zahraniční klienti a jejich reakce na uvedené zásahy jsou velmi negativní a tyto šíří po sociálních sítích.
Nemůžeme se divit, když např. minulý pátek museli turisté opustit ubytovací objekt a následující den v sobotu opět. Navíc sledují zásah policie a dalších složek. Skutečnost, že následně probíhá kontrola všech pokojů a zavazadel za účasti psa je jistě neuklidní.

Již 1,5 roku bojujeme a to doslova, s Anarchistickými skupinami – Centrum Klinika, Solis Praha, MSS, které nám škodí a veřejně se hlásí k těmto aktivitám. Opakovaně porušují zákony našeho státu, bez jejich potrestání. Následnými zásahy Policie, Hasičů, Záchranné služby tak účelově poškozují naší firmu i zatěžují uvedené složky cílenými výjezdy a zásahy.
S Policií ČR spolupracujeme, ale bohužel řešení nevidíme.

Přece není možné, aby levicové extremistické skupiny měli takovou moc, že jsou schopni likvidovat firmy na zakázku nebo jako součást jejich boje proti kapitalistickému systému.
Jak máme tento nerovný boj ustát s využíváním legálních prostředků..??

S pozdravem

Vladimír Krulec
Jednatel Restaurace Řízkárna s.r.o.
U Klikovky 10
150 00 Praha 5
Ič.29136211